Lexland - Leksykonia
Thread poster: PAS
PAS
PAS  Identity Verified
Local time: 10:32
Polish to English
+ ...
Nov 23, 2020

Drodzy,
Firma Lexland już od dawna nie istnieje.
Poza podstawowym zestawem słowników na płycie instalacyjnej, dostępne były również dodatkowe słowniki, m. in. EN-PL terminologii prawniczej i ekonomicznej, Stanisławskiego i kilka innych.
Czy ktokolwiek ma pojęcie, czy i gdzie jest możliwe zdobycie tychże? Zdaję sobie sprawę, że pytanie jest potencjalnie "niepoprawne"...., ale nie mam innego pomysłu.

Z góry dzięki,
Paweł


 
Ryszard Jahn
Ryszard Jahn
Local time: 10:32
German to Polish
+ ...
lex-L Nov 23, 2020

*)
Tak, to był dobry zestaw słowników.
Obawiam się, że słabo będzie działał na nowszych systemach operacyjnych. Miałem, ale widocznie był jakiś powód, że przestałem ich używać.
.

rjz


 
PAS
PAS  Identity Verified
Local time: 10:32
Polish to English
+ ...
TOPIC STARTER
Lexland - Leksykonia Nov 24, 2020

Moja oryginalna płytka Leksykonii działa bezproblemowo na Windows 10.
Problemy miewam ze słownikiem Oxford PWN - czasami po aktualizacji systemu przestaje działać - wtedy trzeba go odinstalować i zainstalować jeszcze raz.


 
Monika Jakacka Márquez
Monika Jakacka Márquez  Identity Verified
Spain
Local time: 10:32
Member
Polish to Spanish
+ ...

Moderator of this forum
U mnie też OK Nov 24, 2020

U mnie też słowniki Leksykonii działają bez zarzutu na Windows 10 (mam jakiś techniczny ENGPOL + ogólny ESPPOL).

Też swojego czasu ubolewałam na tym, że Leksland przestał istnieć i razem z wydawnictwem słowniki Leksykonii zniknęły z rynku. Myślę, że jedyną opcją na ich zdobycie jest przeszukanie Allegro, OLX, antykwariatów i... może bibliotek?

Pozdrawiam,
M.


 
Marcelina Haftka
Marcelina Haftka  Identity Verified
Poland
Local time: 10:32
English to Polish
+ ...
U mnie nie OK Nov 24, 2020

Kupiłam "Dictionary of Business Terms" ENPL, Leksykonia upadła, autor nie żyje, a księgarnia Beck, w której kupiłam płyty odpisała, że to sprawa Leksykonii i Beck nic nie poradzi na to, że po przeinstalowaniu systemu klucz licencyjny słownika przestał działać i jestem w stanie wyświetlić tylko darmowy fragment haseł za literę "A". :/

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Lexland - Leksykonia






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »