Silikono slėnis vėl klesti. Biurų eilės palei 101 autostradą yra vėl papuoštos sėkmingų startuolių emblemomis. Nuomos kainos kyla, nes auga poreikis prabangių poilsiaviečių lyg sėkmės ženklo tokiuose kurortuose kaip Lake Tahoe. Įlankos zonoje gimė puslaidininkių pramonė bei kompiuterių ir interneto kompanijos, kurios išaugo viena po kitos. Jų burtininkai sukūrė daugelį stebuklų, kurių dėka pasaulis tampa futuristiniu, pardedant telefonais liečiamu ekranu, baigiant akimirkos paieška milžiniškose bibliotekose, galia valdyti droną tūkstančio mylių atstumu. Šio slėnio verslo veiklos atgimimas nuo 2010 metų rodo, kad progresas sparčiai vystosi.
Todėl gali būti nuostabu, jog kai kas Silikono slėnyje galvoja, kad ši vieta yra apimta sąstingio, ir kad naujovių greitis jau ištisus dešimtmečius mažėja. Peteris Thielis, PayPal įkūrėjas, ir pirmasis pašalinis Facebook investuotojas, sako, kad inovacijos Amerikoje yra pakibusios kažkur tarp „ beviltiškos padėties ir mirties“. Įvairių sričių inžinieriai taip pat yra labai nusivylę. Ir maža, bet auganti ekonomistų grupė mano, kad ekonominis šiandienos inovacijų poveikis yra niekas palyginus su praeitimi.
[ … ]
Už sienos, inovacijos, skatinamos pigios perdirbimo galios, nyksta. Kompiuteriai pradeda suprasti natūralią kalbą. Žmonės valdo video žaidimus vien judesiais – tai technologija, kuri gali greitai būti pritaikyta didžiojoje verslo pasaulio dalyje. Dėka trijų matavimų spausdinimo galima sukurti vis sudėtingesnius objektus, ir greitai bus galima pagaminti žmogaus audinius bei kitą organinę medžiagą.
Inovacijų pesimistas gali tai niekinti kaip „ malonumus, kurių teks palaukti“. Bet ta mintis, kad technologijų skatinamas augimas arba turi toliau nesilpnėdamas augti ar pastoviai mažėti, užuot atslūgęs ir vėl ištvinęs, prieštarauja istorijai. Chadas Syversonas iš Čikagos universiteto pabrėžia, kad produktyvumo augimas elektrifikacijos amžiaus metu buvo netolygus. Augimas sulėtėjo diegiant svarbias inovacijas 19 a.pabaigoje ir 20 a. pradžioje, o po to jis stipriai pakilo.