ВНИМАНИЕ!!! МОШЕНИЦИ ДЕЙСТВАТ ОТ ИМЕТО НА НАШАТА ФИРМА!!!
Thread poster: Yassen Tounev
Yassen Tounev
Yassen Tounev  Identity Verified
Bulgaria
Local time: 14:25
English to Bulgarian
+ ...
Aug 11, 2011

Уважаеми колеги,
Днес в офиса ми се обажда една преводачка и от нея с учудване разбирам, че имам "нов" e-mail... Каза, че е намерила координатите ми в следната обява:
http://jobs.borsa.bg/98233

ЕТ АЛС-Ясен Тунев е предишната ми фи�
... See more
Уважаеми колеги,
Днес в офиса ми се обажда една преводачка и от нея с учудване разбирам, че имам "нов" e-mail... Каза, че е намерила координатите ми в следната обява:
http://jobs.borsa.bg/98233

ЕТ АЛС-Ясен Тунев е предишната ми фирма, която отдавна не функционира. Сега работим като агенция с фирма Алис 2007 ООД и с търговска марка Alice Translations. Дадени са несъществуващи контактни данни. Друг преводач, който по случайност е изпратил запитване за работа до мен и по фалшивата обява по горния линк, днес мИ се обажда и пита "кой от двата теста да правя, и ми каза, че някой , представящ се за Ясен Тунев също му е пратил тест. Колегата е начинаещ в бранша, помолих го да ми препрати писмото. Ето го:

From: [email protected]
Subject: Преводач с руски
To: [email protected]
Date: Thursday, August 11, 2011, 3:30 AM


Здравейте г-н Мирчев, благодарим за интереса към нашата фирма.
Нашата основна дейсност са преводи на учебна и художествена литература. Специално за руски цената за 500 думи е 7 лева.
Бихме искали да Ви предложим да ни преведете по един кратък откъс от български на руски и от руски на български за проверка на Вашето ниво. (вижте прекачен файл)
Успех и пожелания за понататъшно съвместно сътрудничество.
ЕТ "АЛС - Ясен Тунев"

Първо, българският език ми е роден и няма как да бъркам членуването по този идиотски начин Това е 100% лице с роден руски език, като native bilingual мога да определя! Второ - никога не предлагам кна колеги такива мизерни тарифи, защото сам се занимавам с нашия каторжен занаят.

АКО ВИДИТЕ ОБЯВА ОТ ИМЕТО НА ЕТ АЛС ЯСЕН ТУНЕВ ИЛИ ОТ АЛИС 2007 ООД С EMAIL [email protected] СЪС ЗАПИТВАНЕ ЗА BG/RU RU/BG, В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ СЕ ХВАЩАЙТЕ НА ТАЗИ ВЪДИЦА!!!!! ТОВА Е МОШЕНИК, ПОДОЗИРАМ ДАЖЕ КОЙ Е, ЕДИН РУСНАК, ЖИВЕЕЩ В БЪЛГАРИЯ.
истинските контактни данни са посочени в профила ми тук на проза, и в нашия сайт www.alice.bg
Поздрави и късмет
Ясен







[Edited at 2011-08-11 23:41 GMT]

[Edited at 2011-08-11 23:42 GMT]

[Edited at 2011-08-12 00:00 GMT]

[Edited at 2011-08-12 00:03 GMT]
Collapse


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

ВНИМАНИЕ!!! МОШЕНИЦИ ДЕЙСТВАТ ОТ ИМЕТО НА НАШАТА ФИРМА!!!






Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »