Off topic: Walentyny
Thread poster: SATRO
SATRO
SATRO  Identity Verified
Poland
Local time: 13:25
German to Polish
+ ...
Feb 14, 2004

Witam wszystkich!!

Mimo mojej wyraźniej niechęci do amerykańskich tradycji (choć wcale nie mam pewności, że walentynki są tradycja amerykańską) pragnę powiedzieć wszystkim ProZankom i ProZakom, że bardzo Was wszystkich lubię, szanuję i poważam.








Wszystkiego najlepszego, kolejnych rekordów kudosowych, potężnych oraz / lub częstych zleceń po 160 PLN za stronę i szczęścia w wymiarze prywatnym...

Stasek


 
Ewa Nowicka
Ewa Nowicka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 12:25
English to Polish
+ ...
Skąd się wzięły Walentynki Feb 14, 2004

Historia sięga do czasów starożytnych Rzymian, tutaj na przykład można sobie poczytać:
http://www.techdirect.com/valentine/origin.html

W Polsce mieliśmy raczej Dzień Kobiet i Dzień Chłopaka na to miejsce (ewentualnie, jak twierdzi moja mama, Dzień Chłopa 10 marca, czyli w dniu 40u męczenników...
See more
Historia sięga do czasów starożytnych Rzymian, tutaj na przykład można sobie poczytać:
http://www.techdirect.com/valentine/origin.html

W Polsce mieliśmy raczej Dzień Kobiet i Dzień Chłopaka na to miejsce (ewentualnie, jak twierdzi moja mama, Dzień Chłopa 10 marca, czyli w dniu 40u męczenników )
Nic nie przeszkadza, żeby świętować je wszystkie. Życzę wszystkim jak najwięcej szczęścia w miłości, obyśmy nie skończyli tak marnie jak ten nieszczęsny Święty Walenty

Wasza Walentynka
Collapse


 
Ewa Nowicka
Ewa Nowicka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 12:25
English to Polish
+ ...
Kto mi powie Feb 14, 2004

Jak się wkleja obrazki do postów?






[Edited at 2004-02-16 23:59]


 
Anna Bittner
Anna Bittner  Identity Verified
Polish to German
+ ...
I ja też! Feb 14, 2004

Mimo mojej wyraźniej niechęci do amerykańskich tradycji (choć wcale nie mam pewności, że walentynki są tradycja amerykańską) pragnę powiedzieć wszystkim ProZankom i ProZakom, że bardzo Was wszystkich lubię, szanuję i poważam.
Stasek
[/quote]

I ja dołączam się do Staszkowych życzeń, bo ostatnimi czasy polubiłam bardzo proZaków i proZanki. Duużo miłości życzę!

Ania


 
Katarzyna Proctor, Dr. (X)
Katarzyna Proctor, Dr. (X)
United States
Local time: 04:25
Chinese to Polish
+ ...
fraszka Feb 14, 2004

oby dla naszych Prozakow i Prozanek, fraszka Sztaudyngera byla przestroga:
"szukalem. nie znalazlem.
znalazlem. nie zuzylem.
zuzylem. nie uzylem.
i tak naprawde zylem. "

pozdrawiam z walentynkowego Poznania.


 
Dorota Cooper
Dorota Cooper  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 12:25
English to Polish
+ ...
Lokkich Valentijns Dei Feb 14, 2004

Rozowych rozyczek
rozowych wstazeczek
rozowych pluszowych serduszek
czekoladek w rozowych opakowaniach
stosu kartek

niekoniecznie...

ale na pewno duzo ciepla - to swieto nie musi byc "amerykanskie" - moze byc nasze!

Pozdrowienia z Fryzji


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Walentyny






Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »